Dita nis me diell, por temperaturat bien në minus, mësoni si do të jetë moti sot

by author

Në vend parashikohet të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të karakterit të çrregullt.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdet në orët e para të ditës. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -1 deri 12°C

Advertisements

në zonat e ulta 4 deri 17°C

në zona bregdetare 6 deri 19°C

TË NGJASHME