Tërmeti i fuqishëm trondit Greqinë, banorët dalin të tmerruar jashtë

by author

Një tërmet i fuqishëm në Greqi mbrëmjen e së premtes ka nxjerrë në rrugë qindra banorë në Athinë dhe qytetet përreth për shkak se lëkundjet zgjatën për disa minuta.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti me magnitudë 5.1 Rihter u regjistrua 39 kilometra në perëndim-jugperëndim të Kythnos,

në një thellësi fokale 35 km.

Advertisements

Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale.

Advertisements

TË NGJASHME