Tërmeti i fuqishëm shkund këtë shtet, ja sa ishte magnituda

by author

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 goditi Japoninë lindore, sipas mediave të vendit.

Por nuk u dha asnjë paralajmërim për cunami.

Lëkundjet u ndjenë në Tokio dhe zonat përreth.

Advertisements

Sipas të dhënave të deritanishme nuk ka të informacione për dëme.

Advertisements

TË NGJASHME