Dy burra dhe një vajzë! Tre të vdekur brenda pak orëve

by author

Në 24 orët e fundit janë regjistruar tre vdekje të dyshimta në Kosovë. Dy meshkuj dhe një femër kanë ndërruar jetë. Rastet janë cilësuar si vdekje të dyshimta dhe kanë ndodhur në Gllogovc, Kamenicë dhe Mitrovicë.

Advertisements

Sipas policisë, viktima mashkull i cili ishte larguar nga shtëpia ditë më parë, është gjetur pa shenja jete në një pus (bunar) në pyllin e fshatit. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion.

Advertisements

“Viktima femër ka ndërruar jetë në spital pasi dyshohet se ka përdorur sasi të tepruar të barnave. Rasti i tretë, viktima mashkull është gjetur pa shenja jete.

Njësit relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është konstatuar vdekja e viktimës”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës, sipas mediave në Prishtinë.

TË NGJASHME