“Ka shumë viktima”/ Tragjedia në Itali me mbi 20 të vdekur, 50 ambulanca në vendngjarje!

by author

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka shprehur ngushëllimet për jetët e humbur në aksidentin e rëndë ku të paktën deri tani raportohet për 20 persona që kanë humbur jetën.

Advertisements

Shpreh ngushëllimet e mia më të thella, personale dhe të gjithë qeverisë, për aksidentin e rëndë që ndodhi në Mestre. Mendimet e mia shkojnë tek viktimat, familjet dhe miqtë e tyre. Jam në kontakt të ngushtë me kryebashkiakun Luigi Brugnaro dhe me ministri Matteo Piantedosi për ndjekjen e lajmeve mbi këtë tragjedi”, është shprehur Meloni.

Advertisements

Ndërkohë që në vendngjarje ka mbi 50 ambulanca, një zjarrfikës ka deklaruar se “ka shumë të vdekur”.

Ka shumë vdekje, shumë” tha një zjarrfikës që u largua për disa minuta nga zona e operacioneve të rikuperimit të autobusit që u aksidentua.

TË NGJASHME