Tërmetet nuk ndalen, Ballkani shkundet sërish

by author

Një tërmet me magnitudë 3.7 ka goditur në orën 10:43 sot në zonën detare ne jug të Metonit në Greqi.

Advertisements

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.7 ballë të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 70 kilometra në jug-jugperëndim të Methonit.

Advertisements

Tërmeti është ndjerë në disa zona të Mesinisë, por pa shkaktuar asnjë problem.

TË NGJASHME