Vijojnë lëkundjet e forta të tokës! Njerëzit kalojnë natën në rrugë

by author

Një tërmet i fortë është regjistruar mbrëmjen e kaluar në Napoli,

Advertisements

duke bërë që shumë njerëz në panik ta kalojnë natën jashtë.

Advertisements

Lëkundja me magnitudë 4.0 Rihter, u lokalizua në zonën Pisciarelli, në një thellësi 2.6 km.

Tërmeti është ndjerë i fortë dhe në disa zona të tjera për shkak se ndodhu shumë pranë sipërfaqes së kores së tokës.

TË NGJASHME