Autobusi doli nga rruga dhe “fluturoi” për 10 metra, detaje si ndodhi aksidenti tragjik në Itali, shkon në 21 numri i viktimave(Video)

by author

Ka shkuar në 21 numri i personave që kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pasi një autobus u rrëzua nga mbikalimi në Mestre, provincë e Venezias në Itali, raportona Ansa.

Advertisements

Autobusi doli nga rruga pasi theu një pengesë dhe “fluturoi” për 10 metra më ra mbi shinat e një hekurudhe aty pranë duke shpërthyer në flakë.

Advertisements

Dy nga 21 të vdekurit janë fëmijë. Ndërkohë raportohet se në autobus kishte shtetas ukrainas dhe gjermane.

Deri tani, janë konfirmuar 12 persona të lënduar.

Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbime të shumta zjarrfikëse, ambulanca dhe policia.

Kryeministrja e Italisë, Meloni shprehu ngushëllimet për viktimat që humbën jetën, ndërsa tha se është në kontakt të vazhdueshëm me të gjithë autoritetet.

Ndërkohë një zjarrfikës në vendin e ngjarjes tha se “ka shumë persona të vdekur”.

TË NGJASHME