Lajmi i zi trondit mjekësinë shqiptare! Prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta ish ish-ministri i Shëndetësisë

by author

Ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare Profesor Doktor, Ahmet Kamberi.

Advertisements

Ai është një prej emrave më të njohur të kardiologjisë shqiptare, ndërsa ka mbajtur edhe postin e ministrit të Shëndetësisë në fillim të viteve ’90.

Advertisements

Lajmi i zi trondit mjekësinë shqiptare! Prej kohësh vuante nga

Kamberi mësohet se prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, e cila fatkeqësisht i mori jetën, duke lënë pas një plagë të thellë për familjen dhe miqtë.

Lajmi i zi trondit mjekësinë shqiptare! Prej kohësh vuante nga

TË NGJASHME