A ju kujtohet “Xena”? S’do ta njihni si duket sot 25 vite pas serialit

by author

Me siguri ndjeni nostalgji për serialet e së shkuarës, filmat me të cilët jemi rritur. Xena, ishte dhe vazhdon të jetë një ndër ikonat e femrave të guximshme, sepse pavarësisht kohës, ajo u përball si çdo njeri.

Advertisements

Ky serial tregonte historinë e Xenës dhe shoqes së saj Gabrielës, të cilat nuk e lejonin kurrë veten të frikësoheshin nga kundërshtarët.

Advertisements

Ngjarjet shtriheshin në Greqinë e lashtë dhe Xena erdhi për t’u përballur me magjistarët dhe perënditë.Aktorja Lucy Lawless u bë e njohur për rolin e saj udhëheqës, dhe që nga ai moment fama e saj “u rrit si shkumë”.

Seriali mbaroi transmetimin në vitin 2001 dhe aktorja nuk ka pushuar së aktruari, ndonëse ajo nuk ka luajtur një rol tjetër aq të rëndësishëm sa ai që shënoi karrierën e saj.

Sot, ajo është 52 vjeç dhe merr pjesë në projekte të ndryshme të ekranit të vogël. Por, a jeni kuriozë ta dini se si duket?

TË NGJASHME