Aksident i rëndë në Greqi, një i vdekur dhe pesë të plagosur

by author

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi, ku një person ka humbur jetën.

Advertisements

Mediat greke raportojnë se dy makina janë përplasur kokë më kokë në rrugën nacionale Kilkis-Doiranas,

Advertisements

dhe për pasojë një person ka humbur jetën dhe pesë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Personat e plagosur janë dërguar menjëherë në spital ku edhe po marrin trajtim mjekësor.

Ndërkohë autoritetet greke po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit tragjik.

TË NGJASHME