Aksident i rëndë në vendin fqinj, automjeti merr flakë pasi hipën mbi barrierën mbrojtëse

by author

Një automjet është përmbysur si pasojë e shpejtësisë së madhe dhe ne vazhdim ka marrë zjarr në vendin e quajtur Leoforos Kifisu ne Athinë.

Advertisements

Ngjarja ka ndodhur rreth mesnatës dhe shkaktoi radhë kilometrike në aksin që lidh Pireun me autostradën dalëse të Athinës drejt Lamais.

Advertisements

Si pasojë e aksidentit një person mori plagë dhe u dërgua ne spital, ndërsa për fikjen e zjarrit u deshën 4 makina zjarrfikëse me 16 forca.

Dyshohet se automjeti po ecte jashtë normave të lejuara dhe si pasojë e shpejtësisë dhe errësirës, doli nga rruga dhe u përplas me barrierën ndarëse e në vazhdim mori flakë.

TË NGJASHME