Çdo ditë e bëj të qajë nusen e djalit, ajo ka qen e fejuar me tjetër kënd e mua me pengon kjo gjë… Historia që po çmend të gjithë

by author

Shpresoj qe do ta postoni sonte historin time.Un jam nje grua 45 vjeqare e shkollar dhe e edukuar po ashtu e punesuar.

Advertisements

Gjithmon me kan pengu femrat qe kan qen te fejuara e jan martuar me dike tjeter.

Advertisements

Ashtu esht…edhe reja ime nusja e djalit tim,teper shum i kam folur e i kam then djali im mos ma h.elmo zemren me ket nuse se nuk po ma don zemra.

Jo moj nan tha nuk po ta he.lmoj zemren po nuk po e di se qka po te pengon ty kjo puna pse ka qen e fejuar me heret.Me tha mu nuk po me pengon e as ty nuk duhet me te pengu asgje hic.

Po mu po me pengon o bir se ti ke qen djal beqar po te kishe qen edhe ti i fejuar apo i maartuar ndoshta do te ishin gjerat me te kuptushme,por ti ke qen i lire si pllume e keto gjera nuk duhet te perzihen mes vete keshtu i thash djalit,po me tha nan mos me nguc te lutem sepse e dua dhe nuk lun rol per mua a kam qen un apo kjo e fejuar tek e mramta un e dua dhe kjo me done.Nuk kisha se qfar ti them tjeter gje,por nisa lu.fte.n me nusen e djalit.

E de.tyroj te zgjodhet ne 7 te mengjesit qofte e hene a po e diele,ne jetojme ne prishtine ajo esht e nje qyteti katunaresh ne rrethin te prishtines.Nuk ma don zemra aspak as nuk i bej mengjes as nuk i bej drek e as dark.

Ajo zgjohet gjdo dite ne 7 te mengjesit dhe nuk flen deri ne…

12 te nates.E zgjoj me arsyen se qeni duhet te haj buke e ti duhesh ti qitesh buk.Kur vjen puna tek ushqimi qe ajo e ben nese e len forteren per pak min vetem un shkoj aty dhe i qes dy tri qime,dhe dal nga kuzhina pas pak kthehem e bertas i them po qfar ben moj gubajk a te kam then te kesh kujdes me qimet e flokve kur i them per ket gje ajo me kerkon falje meniher sepse i kam then edhe kur te be.rtas duhet te me kerkosh falje.

Jam perbetu bashk me vajzen se nuk do ta lejojm te qendroj ne shtepin tone.Edhe me kultur edhe me gjithqka esht shum mraapa neve,ne jemi shum te zgjut se pari jemi te shkolluar me master te gjith familja.

Kategoria e nuses time esht shum e ulet.Me vjen tu.rp nga familjaret e mij kure vijne motrat e mija me femij,kjo nuk din as edhe dy fjal me i fol.Esht tamam katunare pa shkolle,po qka lyp ateher kjo tek nje familje e shkolluar e edukuar si jemi ne.Po e tregoj nje rast ndoshta pak si qesharak por,pasi qe vendosa te shkruaj bile ti them te gjitha.Kur u martuan djali me nusen,esht fjala per veren qe e lam pas….

TË NGJASHME