“Do të të vrasim”, Árbana Osmani detyrohet të telefonojë policinë pas asaj që ndodhi me të ftuarit në emision

by author

Moderatorja Árbana Osmani pati rrëfyer një moment të vështirë gjatë transmetimit të emisionit “Dua të të bëj të lumtur”.E ftuar në “Ëndërrtjerrësit”, Osmani tregoi se historia e një çifti që duheshin, por ishin edhe kushërinj të largët,

Advertisements

ka sjellë tensione në studio.Sipas moderatores, kanë qenë familjarët e vajzës ata që janë futur në emision dhe kanë kërcënuar me vr**je palën tjetër. Tensionet kanë detyruar Árbana Osmanin që të telefononte policinë.

Advertisements

“Kjo ka qenë një histori kur këta të dy kanë qenë kushëri të largët dhe fisi i kësaj vajzës nuk pranonte lidhjen. Ái do t’i propozonte, erdhën të gjithë.Thonin do të të v***im, erdhën aty, u përplasën. Njëra thoshte nuk dal nga studioja sepse më vr**in, as të tjerët nuk dilnin.

E mori unazën, e pranoi dhe sot janë bashkë,”- tha Osmani ndër të tjera.

Árbana Osmani ka treguar detaje mjaft të rëndësishme lidhur me karrierën e saj.Gjatë vitit 1998 ajo kishte ‘trokitur’ në derën e ‘Top Álbania Radio’ për një audicion si prezatuese, por Bojken Lako e kishte refuzuar pasi nuk kishin nevojë për një të tillë.

‘I rashë derën dhe në ato momente doli Bojken, e përshendeta dhe i thashë nëse dëshironte të më bënte një audicion pasi doja të punoja si prezantuese’- ka rrëfyer ajo.Më pas, moderatorja ka treguar se gjatë gjithë karrierës së saj Bojken ka qenë udhërrëfyesi i saj dhe e ka ndihmuar shumë në projektet televizive.

TË NGJASHME