E rëndë! 3 të vd*kur nga përplasja e dy trenave në këtë vend, 28 të plagosur

by author

Të paktën tre persona humbën jetën dhe 28 të tjerë u plagosën kur dy trena u përplasën mëngjesin e së premtes në Indonezi në ishullin e madh Java.

Advertisements

Aksidenti ndodhi në orën 06:30 pranë qytetit Kikalenga në provincën Java Lindore, tha një zëdhënës i policisë.

Advertisements

Mësohet se në një tren kishte 287 pasagjerë, ndërsa në tjetrin 191 persona.

Sipas agjencisë franceze të lajmeve, pasagjerët e lënduar janë transportuar në spitale.

TË NGJASHME