E rëndë! Autobusi i shkollës përplaset me kamionin

by author

Shumë studentë u shtruan në spital të enjten pasdite pasi një autobus shkollor u përplas me një kamion cisternë në Lexington County, Karolina e Jugut, thanë zyrtarët.

Advertisements

Të paktën 10 studentë u transportuan në Qendrën Mjekësore Lexington pas përplasjes, megjithëse shkalla e lëndimeve të tyre dhe gjendja aktuale nuk dihen.

Advertisements

Autobusi po transportonte 36 studentë kur përplasja ndodhi rreth orës 16:00, tha departamenti

.Patrulla e autostradës së Karolinës së Jugut po heton incidentin.

Qarku Lexington është menjëherë ngjitur me kryeqytetin e Karolinës së Jugut të Kolumbisë.

TË NGJASHME