E rëndë/ Gjendet i vdekur 27-vjeçari shqiptar në Gjermani

by author

Një 27-vjeçar shqiptar raporothet se ka ndërruar jetë në gjermani, pasi është vrarë. Policia gjermane gjeti një trup disa ditë më parë në Kaltenkirchen, teksa sot është bërë identifikimi i viktimës.

Advertisements

Trupi i 27-vjeçarit u gjet të shtunën në mbrëmje jo shumë larg banjave termale Holstentherme në Kaltenkirchen. Sipas policisë, ai ka marrë një plagë me armë zjarri, teksa mësohet se nuk kishte vendbanim të përhershëm, por ai ishte i njohur për policinë.

Advertisements

Ndër të tjera, është e paqartë se ku është vrarë saktësisht 27-vjeçari dhe si ka mbërritur trupi në Kaltenkirchen. Pas informacioneve për një incident në Uetersen (rrethi Pinneberg), policia kriminale e Itzehoe arrestoi të dyshuarin e mitur, një 17-vjeçar shqiptar.

Të dielën, me kërkesë të prokurorit publik, gjykata e qarkut Itzehoe lëshoi ??një urdhër-arresti ndaj 17-vjeçarit me dyshime të forta për vrasje.

TË NGJASHME