E rëndë! Sulm me armë, humbin jetën 2 persona dhe plagoset një tjetër

by author

Një ngjarje e rënë ka ndodhur në qytetin e Sionit në Zvicër.

Advertisements

Gjatë një sulmi me armë, dy perona kanë humbur jetën dhe një ka mbetur i plagosur.

Advertisements

Policia tha se i dyshuari, i cili nuk është identifikuar, hapi zjarr në dy lokacione të ndryshme në qytetin e Sionit, i cili ka rreth 35,000 banorë.

Sipas policisë autori i njihte viktimat por nuk është dhënë asnjë detaj shtesë përse ai shkoi drejt këtij veprimit.

TË NGJASHME