Euro nuk del nga “gremina”, ja me sa blihen dhe shiten dollari amerikan e paundi britanik

by author

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.6 lekë dhe do të shitet me 96.4 lekë.

Advertisements

Monedha evropiane euro do të blihet me 103.5 lekë dhe do të shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.4 lekë dhe do shitet me 111.4 lekë.

Advertisements

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 121 lekë dhe do shitet me 122 lekë.

TË NGJASHME

Leave a Comment