I zhdukur prej një muaji, vjen lajmi i tmerrshëm për 29-vjeçarin shqiptar në Greqi

by author

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi në zonën e Bartolomeut.

Advertisements

29-vjeçari shqiptar, Anxhelo Avdiu, i zhdukur pa gjurmë prej 29 tetorit është gjetur i varur në një pemë.

Advertisements

Veshjet dhe sendet e tij personale duket se kanë konfirmuar identitetin e tij kur të afërmit janë thirrur nga autoritetet për identifikimin.

Sipas të njëjtit burim, një tjetër element që identifikoi 29-vjeçarin shqiptar ishte proteza e tij, e cila u njoh nga nëna e thirrur në këtë detyrë jashtëzakonisht të vështirë.

Fakti që trupi i burrit u gjet në një lartësi prej rreth tre deri në katër metra dhe duart e lidhura me lak, bën që oficerët e policisë greke të mos përjashtojnë as mundësinë e një veprimtarie kriminale.

Pas identifikimit vizual të bërë nga të afërmit e tij, krahasimi i ADN-së me mostrën e të afërmve të tij është urdhëruar në Drejtorinë e Hetimeve Kriminale të Shtabit të Policisë Helenike për të konfirmuar zyrtarisht identitetin e trupit.

Vëllai i 29-vjeçarit tha për gazetën “Patris” se ai dhe e gjithë familja e tij janë të shkatërruar dhe se brenda ditëve në vijim pritet t’i merret një mostër biologjike nga nëna e 29-vjeçarit për t’u identifikuar përmes ADN-së.

Ndërkohë, autoritetet, të cilat po shqyrtojnë me kujdes të gjitha provat që ekzistojnë deri më tani, kanë mbledhur gjurmët e gishtërinjve si nga laku që kishte mbështjellë duart e të riut, ashtu edhe nga shkalla që u gjet shumë afër vendit ku ishte varur kufoma.

Trupi i pajetë i burrit u gjet në një shtëpi fshati mëngjesin e së shtunës së kaluar nga pronari i shtëpisë që jeton jashtë Ilisë dhe mungonte për një kohë të gjatë.

Pronari i shtëpisë ka shkuar në vendngjarje të premten mbrëma dhe era e keqe është vënë re menjëherë.

Të nesërmen në mëngjes ai kërkoi se nga vinte dhe u përball me tmerrin, pasi pa trupin e burrit të varur në një nga pemët e shtëpisë, dhe në të vërtetë në një lartësi shumë të lartë, që vështirë se do të vihej re nga dikush./albeu.com

TË NGJASHME