Monedhat e huaja buzë greminës, ja cpo ndodh sot me to

by author

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 94 lekë dhe shitet me 95 lekë.

Advertisements

Monedha evropiane sot blihet me 102.5 lekë dhe do shitet me 103.3 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 105.6 lekë dhe shitet me 106.8 lekë.

Advertisements

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 117.1 lekë dhe do shitet me 118.6 lekë.

TË NGJASHME