Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”, ja me sa shiten e blihen sot

by author

Me sa shiten e blihen euro dhe dollari ditën e sotme.

Advertisements

Sot më 27 nëntor 2023, dollari amerikan blihet me 93.5 lekë dhe shitet me 94.7 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 102.3 lekë dhe shitet 103.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 105.3 lekë, ndërsa në shitje me 106.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68 lekë dhe në shitje me 70.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

TË NGJASHME