“Nuk vjen më në Shqipëri Zef Deda”- Cekja i Beratit shpërthen në lot

by author

Cekja i Beratit është një nga aktorët e humorit, i cili ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Zef Dedës.

Advertisements

Në një prononcim për News24, Sejfulla Myftari thotë se me Zef Dedën ka shumë kujtime të bukura, ndërsa thotë se “nuk vjen më një aktor si Zef Deda”.

Advertisements

“Kam kujtime të mrekullueshme, e kam pasur shumë shok dhe mik. Është humbje e madhe për humorin shqiptar.

Më vjen shumë keq, nuk mundet të flas dot më!

Që në vitin ‘73 njiheshim bashkë, kemi qenë shokë!

Kujtoj ato që kemi luajtur. Kur u liruam nga ushtria kemi pasur hyrje dalje, ishte aktor i mrekullueshëm.

E dija që ishte i sëmurë, por jo që ishte në këtë gjendje.

Një humbje e madhe për humorin shqiptar, një aktor i mrekullueshëm

Nuk vjen më Zef Deda në Shqipëri”, shprehet Cekja.

TË NGJASHME