Rrebeshe shiu, stuhi dhe…/ Ja si parashikohet moti për ditën e sotme

by author

Një qendër me presion të ulët amosferik po ndikon gadishullin e Ballkanit duke sjellë mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Advertisements

Ditën e mërkurë moti në vendin tonë do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu në perëndim me intesitet mesatar, reshje bore në veri, në mbrëmje do të kemi përmirësim. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Advertisements

Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 4/8°C

– Zonat e ulëta 10/17°C

TË NGJASHME