Shqiptari bën si i fortë me policin zviceran, por me vonë i kërkon ndihmë gruas: Oj gru më mbytën (Video)

by author

Punonjësit e poli cisë zvicerane kishin shkuar në derë të një shqiptari dhe ky i fundit nuk i priti shumë qetë. Një gjë tipike shqiptare, në fund të fundit. Ne nuk i kemi qejf urdhërat.

Advertisements

Në videon që i kanë dërguar Gazetës Express, shqiptari banues në Zvicër shihet teksa debaton keq fare me një nga zviceranët. Ai nuk do t’ia dijë për dedektivin e këtij të fundit.

Advertisements

Më vonë, polici vendos ta ndalë shqiptarin dhe duket qartë se po mendon ta marrë në komisariat për një proces të mëtejshëm. Askush nuk e priste reagimin e shqiptarit pas këtij veprimi.

Për habinë e të gjithëve, shqiptari thërret gruan e tij duke i thënë “oj grua më mbytën”. Kjo video është bërë virale kudo së fundmi dhe po shpërndahet në rrjetet sociale dhe media të ndryshme.

Për më shumë, videon mund ta gjeni tek ABC News Albania, të cilët janë ndër të parët që e kanë transmetuar si lajm. Vërtet gjë e lezetshme për t’u parë. Urojmë që ky shqiptar të jetë mirë.

TË NGJASHME