Të vogla, të pafajshme dhe me flokët pa lyer/ Ja si dukeshin vajzat Vip kur ishin në kohën e gjimnazit

by author

Në Shqipëri nuk njihej deri vonë tradita e librit të shkollës së mesme.

Advertisements

Në shkollat amerikane botohet çdo vit një libër ku vihen fotot e nxënësve bashkë me emrat e tyre, si një mënyrë për të dokumentuar vitet e gjimnazit. Diçka e tillë bëhet edhe në Kosovë, kurse në Shqipëri, disa shkolla kanë nisur ta praktikojnë vitet e fundit.

Advertisements

Nëse keni qenë kuriozë të shikoni se si kanë qenë vipat shqiptar në gjimnaz, me një “search” të vogël arritëm të gjenim këto foto. Më poshtë AlpeNews.al ju paraqet disa nga të fa mshmit shqiptarë në kohen e gjimnazit.

MARINA VJOLLCA

ARBANA OSMANI

AURELA GACE

CILJETA

DAFINA ZEQIRI

ENCA HAXHIA

ERA ISTREFI

LEDRI VULA

MAJLINDA BREGU

MONIKA LUBONJA

XHEMI SHEHU

TË NGJASHME