Tërmet në Kroaci, magnituda dhe epiqendra

by author

Një tërmet me magnitudë 4.1 goditi Kroacinë mbrëmjen e së mërkurës.

Advertisements

Sipas EMCS tërmeti është regjistruar pranë Splitit. Epiqendra e tërmetit është regjistruar në një zonë 23 kilometra larg Splitit.

Advertisements

Lëkundjet kanë shkaktuar panik te banorët, por paraprakisht nuk raportohet për të lënduar apo dëme.

TË NGJASHME