Tërmeti i fuqishëm godet vendin fqinj, lëkundjet ndihen edhe tek ne

by author

Një tërmet 3.7 ballë me epiqendër në Ohër të Maqedonisë së Veriut është shënuar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.

Advertisements

Tërmeti është ndjerë edhe në zonën e Pogradecit dhe Pustecit për shkak të afërsisë ndërkohë që nuk raportohen probleme nga lëkundjet.

Advertisements

Tërmeti është shoqëruar është me paslëkundje të tjera, të cilat kanë qenë të një shkalle me të ulët pa shkaktuar probleme apo panik.

TË NGJASHME