Tërmeti me magnitudë 6 ballë “shkund” këtë vend, ja epiqendra

by author

Japonia u trondit nga një tjetër tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,

Advertisements

ndërsa numri i të vdekurve nga tërmeti dhe cunami i Vitit të Ri ka shkuar në 200.

Advertisements

Tërmeti me magnitudë 6 goditi Japoninë qendrore, njoftoi Agjencia Meteorologjike e vendit.

Tërmeti goditi brigjet e Detit të Japonisë, duke tronditur të njëjtin rajon në fillim të vitit.

Ende nuk është lëshuar asnjë paralajmërim për cunami.

TË NGJASHME