Tërmeti në Kinë, ja si dalin nga restoranti klientët e tmerruar

by author

Një tërmet me magnitudë 6.2 goditi goditi një rajon malor të Kinës veriperëndimore, duke vrarë të paktën 118 persona dhe plagosur qindra të tjerë.

Advertisements

Epiqendra e tërmetit të fundit ishte 5 km nga kufiri midis Gansu dhe një provincë fqinje.

Advertisements

Tërmeti goditi qarkun Jishishan në provincën veriperëndimore Gansu në orën 23:59 sipas kohës lokale të hënën, në një thellësi prej 10 km.

Videoja më poshtë tregon momentin kur klientët e një restoranti dalin të tmerruar prej aty, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Kinën.

Klientët dhe stafi duket se vërejnë lëkundjet fillestare, duke ndaluar për një moment përpara se të përpiqen për të ikur menjëherë.

TË NGJASHME