Tragjedi/ Autobusi bëhet copë- copë, 9 të vd*kur, mbi 30 të plagosur

by author

Një autobus ka dalë nga rruga dhe si pasojë është përmbysur në Turqi duke shkaktuar 9 viktima dhe 30 të plagosur. Mes viktimave është edhe shoferi i autobusit. Nga 30 pasagjerët e plagosur, 13 janë në gjendje të rëndë, sipas mediave turke.

Advertisements

Aksidenti ka ndodhur në orën 1:15 të mëngjesit të së martës. Sipas informacioneve, në autobus ndodheshin 43 persona. Shkaku i aksidentit besohet të jetë moti i keq, ku si pasojë  e shirave dhe rrugës së lagësht, shoferi besohet të ketë humbur kontrollin.

Advertisements

TË NGJASHME

Leave a Comment