Tragjike/ Bie zjarr në një shtëpi, humbin jetën 5 fëmijë

by author

Pas rënies së zjarrit në një shtëpi në Arizona, SHBA, kanw humbur jetwn pesë fëmijë, ku sipas informacioneve, fëmijët e moshës 2,4,5,11 dhe 13-vjeç, të cilët ishin vetëm në shtëpi në momentin kur ra zjarri.

Advertisements

Zjarri ka rënë rreth orës 17:00. ditën e djeshme dhe viktimat nuk arritën të largoheshin nga shtëpia e tyre, e cila ndodhet pranë lumit Kolorado.

Advertisements

Autoritetet po hetojnë incidentin, megjithatë nuk dihen ende shkaqet e tragjedisë.

Katër fëmijët ishin vëllezër e motra dhe fëmija i pestë ishte një i afërm, sipas Emily Fromelt, zëdhënëse e Departamentit të Policisë së qytetit Bullhead

TË NGJASHME