Tragjike në Suedi/ Ashensori shkëputet në kantierin e ndërtimit dhe bie nga 20 metra, pesë viktima

by author

Pesë persona që ishin brenda një ashensori në një kantier ndërtimi që ra nga 20 metra, ndërruan jetë, thanë zyrtarët në Suedi.

Advertisements

Më parë autoritete raportuan për plagosje të rëndë të personave në periferi të kryeqytetit, Stokholm.

Advertisements

Shkaku i aksidentit është ende i paqartë dhe punimet në vendin e ngjarjes janë ndërprerë.

“Ky është një incident i rëndë që ne tani po e hetojmë”, tha ai.

Ai shtoi se autoritetet po punojnë për identifikimin e viktimave dhe kontaktimin me të afërmit e tyre.

TË NGJASHME