Tronditëse, ish-futbollisti qëllon për vdekje nënën e tij sapo hapi derën e shtëpisë

by author

Ish-futbollist Jaylen Johnson, ka qëlluar aksidentalisht për vdekje nënën e tij gjatë fundjavës, duke menduar se ajo ishte një e huaj që tentonte të hynte fshehurazi në shtëpinë e tyre në Misuri.

Advertisements

“Ai nuk ka pushuar së qari”, tha William Goldstein, avokati i 25-vjeçarit, në St. Louis Post-Dispatch gjatë fundjavës.

Advertisements

Jaylen Johnson, mendoi se nëna e tij ishte një e huaj kur ajo u përpoq të hynte në derën e pasme të shtëpisë së tyre Olivette, që ndodhet në periferi të St. shtëpinë për mbrojtje pasi ai u grabit me armë, tha avokati i tij.

Policia e Olivette tha se nëna e Jaylen, 56-vjeçarja Monica McNichols-Johnson, vdiq në shtëpi, pavarësisht përpjekjeve për shpëtimin e jetës të bëra nga e dashura e Johnson.

Djali thirri menjëherë 911 pas të shtënave dhe ka qenë i shqetësuar që atëherë, tha avokati i tij.

Prokurorët e akuzuan Johnson, për vrasje nga pakujdesia dhe veprime kriminale të armatosura.

Lirimi i tij me kusht u caktua në 100,000 dollarë.

Johnson më parë ka luajtur futboll në kolegj, është i punësuar dhe nuk ka histori kriminale, sipas avokatit dhe zyrtarëve të tij.

TË NGJASHME