Trup perfekt si Jenifer Lopes? Sekreti është nje “pije magjike” që duhet ta konsumoni çdo mëngjes

by author

Kush është ajo që nuk do të donte trupin e Jennifer Lopez, shto këtu edhe faktin që ikona e muzikës është 52 vjeçe!

Advertisements

Me një fizik që duket si 20-vjeçare, Jennifer ka treguar shpesh se i përkushtohet shumë shëndetit të saj si me ushqimet ashtu edhe me aktivitetin fizik.

Advertisements

Këngëtarja ka pohuar se ndjek një dietë të ekuilibruar, ndërsa rëndësi të veçantë i jep mëngjesit.

Jeniffer Lopez e nis ditën me një “Pije magjike”, që ka si përbërës kryesor boronicën dhe mjedrën. Ky lëng frutash e ndihmon që të përshpejtojë metabolizmin por edhe të mos ketë mungesë të vitaminave C,K, B dhe E. Të gjitha këto vitamina ndihmojnë në pastrimin e enëve të gjakut, ulin nivelin e sheqerit në gjak dhe forcojnë imunitetin.

Këta janë përbërësit për “Pijen magjike” nga Jennifer Lopez:

– 1 filxhan boronica

– 1 filxhan mjedra

– 1 filxhan kos

– 1 lugë proteinë me shije vanilje (mund të përdorni edhe pak ekstrakt vanilje si zëvendësues)

– 1 lugë çaji kanellë

– 2 lugë çaji mjaltë

– 1 lugë gjelle lëng limoni

– 1/2 filxhan kuba akulli

Përgatitja: Të gjithë përbërësit i hidhni në enën e blenderit dhe i përzieni derisa të bëhen të njëtrajtshme dhe ja ku keni gati katër gota smoothie!

TË NGJASHME