“Vera vazhdon…”, ja sa do të shënojnë temperaturat sot

by author

Sot sipas parashikimit të meteologëve pritet të jetë një mot i mirë dhe i kthjellët.

Advertisements

Sa i përket reshjeve të shiut asnjë zonë e vendit nuk do të “fatin” të freskohet.

Advertisements

Temperaturat pritet të jenë të larta duke shënuar deri në 28 °C në zonat e ulëta. Numri më i ulët që do të shënojë termometri është 8°C në zonat malore gjatë mëngjesit dhe darkës.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 25 °C

në vendet e ulëta: 13 / 28 °C

në vendet malore: 8 / 24 °C

Era pritet të jetë e lehtë.

TË NGJASHME