Vetëm një varëse i kushton më shumë se fiton një shqiptar në vit? Flet ministrja Balluku: Unë i blej nga…..

by author

Vetëm një varëse i kushton më shumë se fiton një shqiptar në vit?

Advertisements

Flet minitrja Balluku: Unë i blej nga ….. dhe ju thoni

Advertisements

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka komentuar lajmin e publikuar nga Dosja.al pak kohë më parë për çmimin e varëses së markës ‘Van Cleef & Arpels’.

E ftuar në “EuroNews”, Balluku ka folur për investimet e Ministrisë që ajo drejton në projektet e vendit, duke u th umbu ar nga moderatorja Ilva Tare. Kjo e fundit, e ka cilësuar si “ministren më të pasur”, duke marrë parasysh di kast erin që ajo drejton.

Ndërsa Balluku, edhe pse e ka kuptuar batutën, sërish i është përgjigjur se nuk është e pasur dhe se varëset e saj i blen me nga 10 dollarë.

TË NGJASHME