Vrau me çifte pulën e komshiut se kaloi ne oborrin e tij, 66-vjeçarin nga Fieri e gjen belaja e madhe

by author

Një ngj.arje aspak normale ka ndodhur së fundmi në Fier ku një 66-vjeçar është proc.eduar pen.alisht.

Advertisements

Mësohet se një 66-vjeçar me inicialet P.A është proce.duar pen.alisht pasi ka vr.ar.ë një pulë që lëvizte në oborrin e shtëpisë.

Advertisements

Por një veprim i tillë ka sh.qetës.uar fqinjët e tij të cilët kanë njoftuar po..licinë.

Pasi po.licia ka mbërritur në vendngjarje ka konstatuar shpendin e ngor.dhur në tokë dhe pasi kanë kryer verifikimet për a.rm.ën e gja.hut që kishte përdorur 66 vjeçari kanë mësuar se ajo ishte me leje.

Pas verifikimeve shtetasi me inicialet P.A është proceduar pen.alisht, ndërsa materialet i kanë kaluar Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

U procedua penalisht shtetasi P. A., 66 vjeç, banues në fshatin Radostinë, pasi ka gju.ajt.ur një shpendë në tokën e tij me ar.m.ën e gjahut që kishte me leje, e cila u sekue.strua në cilësinë e provës materiale. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

TË NGJASHME