E trishtë! Mësuesja gjendet e vdekur pranë të dashurit, policia dëgjon të qarat e forta të foshnjës 10-muajshe

by author

Një mësuese në Florida u gjet e vdekur pranë të dashurit të saj, ndërsa vajza e saj e mitur mbeti e vetme duke qarë.

Advertisements

Amanda Hicks, 26 vjeç, u gjet e vdekur të shtunën, më 27 maj së bashku me të dashurin e saj.

Advertisements

Policia shkoi në shtëpinë e Hicks në qytetin juglindor të Floridës, pasi një nga anëtarët e familjes i kërkoi që të shkonin për të kontrolluar mirëqenien e saj dhe të partnerit të saj. Pasi arritën ata gjetën derën e mbyllur, ndërkohë që dëgjonin të qarat e vajzës së vogël.

Përmes një dritare, policët panë se dy të rriturit ishin të shtrirë, pa shenja jete. Ata arritën të hapnin derën dhe morën foshnjën nga krevati i saj.

Foshnja, e identifikuar më vonë nga anëtarët e familjes si vajza 10 muajshe e Hicks, tani është në duart e një anëtari të familjes, sipas deklaratës së policisë.

“Mendohet se nëna u vra nga partneri i saj dhe më pas ai u vetëvra”, tha policia.

Hetuesit nuk kanë zbuluar ende se si u vra çifti. Amanda Hicks ishte mësuese e cila i jepte mësim klasës së gjashtë.

Fqinjët që ndodheshin pranë shtëpisë së çiftit janë shprehur se ata kishin një marrëdhënie normale dhe nuk kishin vënë re asnjë shqetësim.

TË NGJASHME