24 vjecarja u martua për letra në Gjermani, por u trondit kur zbuloi të vërtetën për burrin e saj

by author

Kjo është historia e pazakontë e një çifti jetëshkurtër nga Gostivar, që nuk kishin një fillim të lumtur martesor. Por duke përfunduar edhe më keq. M.S, 24 vjeç nga Gostivari, ishte vajza e dytë e familjes së vjetër gostivarase që mbahen si familje e vjetër ku flasin turqisht. Në sezonin e verës me ardhjen e kurbetçarëve, 24 vjeçarja në një nga kafenetë e qytetit e pa Gazin, djaloshin 30 vjeçar që jetonte dhe punonte në Gjermani. Bukuroshes 24 vjeçare i ra në sy ai pasi që kishte makinën e veçantë në Gostivar dhe që binte në sy.

Advertisements

R. ëf imi është i shoqes së vajzës protagoniste, e cila e kishte shoqëruar ate edhe në ditët e njohjes me Gazin.
Áta u pëlqyen dhe Gazi kërkoi të fejohen dhe menjëherë të martohen. Shoqja ime pranoi këtë dhe muhabetin bashkë me mua e hapëm në familje. Babai pranoi dhe i tha që të thërras djaloshin bashkë me familjen për tu njoftuar. Áto ditë kishte lumturi dhe gëzim në familje. Por edhe shoqja ime Maki, ishte e lumtur.

Advertisements

Por shpesh ajo ishte e çmendur pas një aktori të një seriali të njohur turk „Dashuri e humbur“. Ájo më tregonte se aktorin e shihte në ëndërr dhe e donte ta kishte e ta prekte. Kaluan dasma e ceremonitë dhe Maki shkoi në Gjermani bashkë me Gazin. Dëgjohesha në telefon, shkruaja në facebook dhe gjithçka më thoshte se shkon mirë. Por një ditë më çon një foto në viber, dhe papritmas fshijë sytë shoh një fytyrë të një njeriu që ishte 100 për qind si aktori turk.

I thash mos e takove. Buzëqeshi dhe tha më tha „po“. Në bisedë e sipër ma shpjegoi ngjarjen dhe se sipas saj personi ishte një turk që ishte kopje e aktorit, si në pamje të jashtme e në stil. Ájo ishte dashuruar tmerrësisht dhe nuk mund ta ndaloja. I kishte shkuar në tavolinë një ditë turkut, i cili e pinte kafenë në qendër të Hamburgut.

Maki ishte e punësuar në lulishten në qendër të qytetit dhe ajo rastisi ta shoh këtë njeri që ia mori zemrën. Nuk mund ta ndaloja. Gazi ishte i dashuruar tmerrësisht tek Maki, por kishin nisur problemet dhe zënkat, sepse ajo filloi tia kthente fjalët, të mos e dëgjonte, të dilte në mbrëmje me arsyetimin se po del me shoqet e punës.

Maki kishte lidhur një miqësi me një turke, të cilën e merrte si mbulesë për të dal me të dashurin e saj tashmë të ri.
Turku ishte rreth 40 vjeç dhe ai kishte pranuar se jetonte i vetëm dhe e donte Makin.

Pas tra dhtive të shumta, Maki një natë iku duke e lënë Gazin. Ikja e saj u bë duke mos lënë asnjë gjurmë. Ájo edhe sot e kësaj dite nuk dihet se ku është. Gazi është dorëzuar dhe pas hi.dhërimit të madh dhe porosisë se do ta vr.iste, tanimë është pajtuar dhe ka nisur një jetë tjetër me një të fejuar të re, që është po ashtu shumë vajzë e mirë

TË NGJASHME