Burri braktis gruan shtatzënë duke i lënë asaj borxhe pa fund, por një ditë ajo vëren diçka në furrën e re që i ndryshon jetën përgjithmonë

by author

Pavarësisht nga të gjitha ngjarjet tragjike që ndodhin në kete bote dhe pavarësisht veshtiresive qe hasin njerëzit, ne me të vërtetë jetojmë në një kohë ku shumica e njerëzve janë përgjithësisht të mirë dhe të sjellshem. Ne deshirojme të ndihmojmë njëri-tjetrin gjatë ditëve tona më të vështira.

Advertisements

Amanda dhe burri i saj nga Sydney, Australia,kursyen për të blerë shtëpinë e tyre të ëndërrave. Çifti kaloi dy vjet duke e rinovuar këtë banesë për ta kthyer ate ne nje shtëpi të përsosur. Ata u përpoqën per tu bere me femije gati tre vjet. Abort pas aborti, Amanda, me ne fund mbeti shtatzënë dhe gjithçka po shkonte mirë. Në një çast, gjithçka ndryshoi. Bota e Amandës u shemb në një moment të tmerrshëm.

Advertisements

Burri i saj e la atë për një grua tjetër,duke e lene Amanden ne rruge,me borxhe te medha, pa asnjë të ardhur,te vetme me një fëmijë. Çfarë do të ndodhte me të dhe me fëmijën e saj? Falënderoj Perëndinë për miqtë si Anna. Ajo i qëndronte pranë duke e ndihmuar me te holla.Ajo arriti te stacioni i radios lokale, KIIS dhe u kërkoi atyre të merrnin ne konsiderate situaten e Amandes.Stacioni i radios e dinte se ata duhej ta ndihmonin Amandën, por nuk mund ta bënin vetëm.

Ata iu drejtuan bizneseve lokale për donacione. Të dy Amanda dhe Anna u ftuan në radio,dhe ajo i shpjegoi audiencës se pjesa më e keqe e situatës së saj ishte pasiguria e gjithçkaje.Ajo tregonte e perlotur se kishin kaluar vetem 5 jave kur kishte ndodhur kjo.

Pasi mbaroi historinë e saj, prezantuesja e radios shkoi ne shtepine e re të Amandës. Zonja vuri në dukje gjithçka që Amanda do të merrte,nje fshese me korent,nje frigorifer plot me ushqime,ushqime te siguruara per të tre muajt e ardhshëm kështu që asaj nuk do ti duhej te shkonte neper dyqane ushqimore. Në banak ishin 4,000 dollarë për fëmijën, së bashku me një kupon prej $ 1,000 për fotot e foshnjes.Por kur kameramani hapi furrën,te gjithe u habiten.

Brenda ishte një grumbull parash,nje shume prej $ 10,000 për të qenë të saktë. Këto para ishin për të ndihmuar Amanden. Çfarë dhuratë e pabesueshme!Amanda me lotet qe i rridhnin rreke ne fytyre,nuk gjente fjale per ti falenderuar.

Gjërat kishin ardhur ndryshe nga c’i kishte parashikuar Amanda,por me ndihmën e miqve të mirë dhe të huajve, tani ishte akoma me mire se c’mund te kishte imagjinuar./©10gjera.com/shqiptari.net/

TË NGJASHME