Çm*nden mediat angleze: Familja shqiptare ndërtoi vilë me lekët e ‘Londrës’, por ja çfarë bëri punëtori direkt pasi u ndërtoi shtëpinë

by author

Mediat britanike vijojnë të rrëfejnë historitë e shqiptarëve që kanë emigruar il galisht drejt

Advertisements

Britanisë së Madhe, këtë herë gazetarët e tabloidëve “The Sun” dhe “Daily Mail” kanë mbërritur në vendin tonë.

Advertisements

The Sun shkruan për një çift të moshuarish, Saiti dhe Xhedria të cilët kanë ndërtuar një vilë dy-katëshe me paratë që u ka dërguar djali i tyre Nimet, i cili hyri ilegalisht në Britani dhe tashmë jeton e punon në Londër.

Por sipas The Sun çifti i të moshuarve shqiptarë, të cilët kanë ngritur vilën e tyre në një

luginë buzë lumit në Shqipëri, nuk kanë arritur të përfundojnë punimet, kjo pasi edhe vetë punëtori që merrej me ndërtimin e shtëpisë së tyre është larguar për në Britani.

TË NGJASHME