Habit vjehrra: I bëra dasmë përrallore, nusja ka filluar kërkon kushte, zgjohet vonë dhe do të dalë në kafe

by author

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë e ftuar një nënë dhe një gjyshe për të rrëfyer historinë e saj e cila i i referohet pikërisht mallit dhe pamundësisë për të parë nipin e saj prej së paku 3 vitesh. Ajo ka folur për raportin me nusen e vogël, prob lemet që kanë pasur dhe sa shumë është përpjekur ajo që ta bëjë të ndihet mirë. Por mesa duket gjërat nuk kanë ecur shumë mirë në vazhdim, ku nuse e vjehrrë filluan të kishin pakënaqësi dhe pr obleme.

Advertisements

MM: Më trego pak historinë e djalit tuaj Klaudios.Nazmija: Para 10 vitesh e kam marrë nusen me dëshirë të madhe, e pëlqeva dhe vajzën. Jemi të njohur si familje, Ornela quhet vajza. U bë kjo shkuesi dhe në fillim shkoi shumë mirë.
Mirela Milori: Ty pse të pëlqeu?

Advertisements

Nazmija: Më thanë që është vajzë e pa dalë, sepse djali im është më i urtë sesa duhet dhe prandaj thashë t’i marr një vajzë të pa hapur sytë dhe të jetojnë të dy të lumtur. I bëra një dasmë përrallore. I kam blerë tre herë flori se asht mi kërkoi e ëma.Mirela Milori: Dasmë e madhe, dëshirë e madhe dhe filluat të jetonit në një familje?

Nazmija: Po në një famije sepse djali i vogël dhe unë do jetoja me të. Kishim shumë kushte në shtëpi, i bëra dhomë dhe banjo brenda dhomës, ia bëra të tëra. Kishte një jetesë shumë të mirë.

Mirela M: Kur erdhi në jetë nipi?
Nazmija: Pas 2-3 vitesh martesë.

Mirela M: Si ishte raporti në fillim?

Nazmija: Unë shumë e kënaqur nga ajo nuk kam qenë me thënë të drejtën. Nuk zgjoheshe herët, unë punoja, ajo ishte në shtëpi. Të paktën robi në 8 të çohet.

Mirela Milori: Po tani ka njerëz që çohen dhe në 9.

Nazmija: Le të çohet dhe në 9, por kishte punët për të bërë, unë ikja në punë. Kërkonte shumë kushte, donte shumë të dilte për kafe, por kur buxheti është kaq, kaq. Djali punonte por me ditë, nuk ka një punë stabël. Unë dhe burri punoni, ekonomia ishte e përbashkët.

Mirela M: Domethënë lekët e kafes i kërkonte tek ju?

Nazmija: Po normalisht se ku do i gjente. Unë bëra shumë për të, i bleva rroba dhe çdo gjë dhe në fund i dhashë dorën e më mori krahun. Kur vajta e kërkova ishte me fustanin deri në fund të këmbëve dhe krahët e mbuluara, kur erdhi tek unë doli me kanatjere që të atit nuk i pëlqeu shumë. Një ditë kur e pa kështu, ai kërkoi dhe llogari nga neve dhe asaj nuk i erdhi mirë që nuk e mbështetëm të atin.

Mirela M: Si shkon me nuset e tjera?

Nazmija: Ah sa të mira i kam.

Nazmija: Unë kam natyrën që nuseve nuk i bërtas, nuk hy tek vjehrrat e këqija. Unë habitem si nuk flet me mua sepse unë nuk e kam prishur gojën kurrë, përveçse atë ditë që iku.

Mirela M Çfarë ndodhi me ju, pse u prishën raportet?

Nazmije: Nuk e di ajo vetëm an koheshe. Një herë u d gjën lekët dhe pashaportat. La një ditë në një qiri mbi komodinë dhe u do gjën. Tha u do gjën lekët, ishin nja 400 euro dhe pashaportat që ajo donte të shkonte tek i ati në Francë.

TË NGJASHME