I fundit! Aksident tragjik në Greqi me dy viktima dhe katër të plagosur, vdes 18-vjeçarja shqiptare

by author

Dy të vdekur dhe katër të plagosur është bilanci i një aksidenti tragjik të ndodhur në Greqi mëngjesin e sotmë.

Advertisements

Siç bëjnë me dije mediet greke, një prej viktimave është një 18-vjeçare me origjinë shqiptare.

Advertisements

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Avenue Athinë-Souniou, në lartësinë e Varkizës, pak pas liqenit të Vouliagmenit.

Në aksident u përfshinë dy makina të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën.

Zjarrfikësit të cilët shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes nxorën pa shenja jete dy vajza nga njëra makinë dhe dy persona të tjerë të lënduar, ndërsa sipas informacioneve në të njëjtën veturë ka qenë edhe pasagjeri i pestë i lënduar, i cili nuk ka pasur nevojë të shpëtohet nga zjarrfikësit.

Në automjetin tjetër të përfshirë në përplasje raportohet se në bord ndodheshin dy persona, njëri prej të cilëve ka mbetur i plagosur./albeu.com

TË NGJASHME