I plagosi vëllanë, ushtaraku nxjerr armën dhe i fut plumbin në Tiranë

by author

Dy persona janë plagosur mesditën e sotme në Vorë. I përfshirë është një oficer i ushtrisë, i cili është dorëzuar pas ngjarjes. Dy të plagosurit ndodhen në spital dhe ushtaraku në qeli.

Advertisements

Por si ndodhi ngjarja?

Advertisements

Sot rreth orës 12:20 në Vorë, Erges Hoxha 34 vjeç ka plagosur me thikë në krah 24-vjeçarin Kidi Muzhaqi i cili ishte pasagjer në automjetin me drejtues 27-vjeçarin Ermal Muzhaqi, që e ka vëlla.

Në këto momente, drejtuesi i mjetit, 27-vjeçari oficer ushtrie ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka plagosur Hoxhën.

Të dy të dëmtuarit janë shoqëruar në spital për ndihmë mjekësore, ndërsa oficeri është vetëdorëzuar në polici, së bashku me armën e shërbimit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

TË NGJASHME