Meteorologu Hakil Osmani zbulon kthesën e madhe, ja kur nisin reshjet e shiut

by author

Vendi ynë do të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm me kthjellime dhe temperatura të larta edhe këtë fillimjavë.

Advertisements

Meteorologu i Meteolab Hakil Osmani tha se,

Advertisements

nga e mërkura pasdite dhe e enjtja do ketë shtim vranësirash që do të sjellë reshje më zonat malorë dhe ultësirën perëndimore.

Temperatura maksimale do të luhaten nga 33-34 gradë, ndërsa mëngjeset do vijojnë të jenë të freskëta.

Duke filluar nga e enjtja dhe e premtja do ketë ulje të temperaturave me 2 gradë gjatë orës së mesditës,

që siç tha Osmani janë më shumë temperatura vere se vjeshte.

TË NGJASHME