Monedhat e huaja nuk dalin nga “gremina”, ja me sa shiten e blihen sot

by author

Sot më 18 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 94.3 lekë dhe shitet me 95.6 lekë.

Advertisements

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 104.4 lekë.

Advertisements

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.3 lekë, ndërsa në shitje me 109.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.6 lekë dhe shitet me 120.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë dhe në shitje me 71.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

TË NGJASHME