Përrallor! Milarderi shqiptar ndërton fshatin Saranda në Kazakistan, do ngelni pa fjalë(Video)

by author

Behgjet Pacolli njihet gjerësisht si një nga njerëzit më të pasur shqiptarë. Të shumta janë projektet dhe ndërtimet superluksoze që ai bën nëpërmjet kompanisë së tij.

Advertisements

Projekti i radhës është njoftuar Saranda VIP Complex and Condominiums Nur-Sultan Kazakhstan – Mabetex Groupsë fundmi nga vetë ai me anë të një postimi në Facebook, ku kësaj here ka zgjedhur Kazakistanin si vend për investim.

Advertisements

Ndër të tjera, ai krenohet me projektin dhe zbulon se do ia vendosë emrin “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar dhe një nga qytetet turistike më të njohura.

Postimi i plotë i Pacollit:

Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!

TË NGJASHME