Pësoi atak kardiak gjatë fjalimit në parlament, ndërron jetë pas dy ditësh deputeti i njohur(Emri)

by author

Një deputet turk ka pësuar arrest kardiak teksa po mbante fjalim në Kuvend e Turqisë. Bëhet fjalë për deputetin Hasan Bitmez,

Advertisements

i cili ka ndërruar jetë dy ditë më pas në spital.

Advertisements

Deputeti Hasan Bitmez ishte nga partia e Lumturisë, teksa u rrëzua nga foltorja,

duke shkaktuar panik në sallë, teksa menjëherë mbërritën ekipet mjekësore, për t’i ofruar ndihmën e parë.

Në momentin që humbi ndjenjat, Hasan Bitmez përplasi kokën në një pjesë të podiumit të parlamentit.

53 vjeçari vuante nga një sëmundje kardiovaskulare dhe ishte diagnostifikuar me diabet.

TË NGJASHME