“Reshje shiu dhe…”/ Parashikimi i motit për sot, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

by author

Këtë të mërkurë priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun Shkodër të shoqëruara me shtrëngata.

Advertisements

Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Kukës dhe Lezhë.

Advertisements

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 10/15°C, në vendet e ulëta: 8/15 °C, në vendet malore: 2/9°C.

Era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

TË NGJASHME